גיל סולומון

מייסד המשרד
טלפון: 03-9482424
נייד: 054-5427929
פקס: 03-9482424

פרופיל

גיל פועל עבור לקוחות במגוון רחב של עסקאות ועניינים מסחריים חוצי גבולות עם דגש על עסקאות המשלבות אלמנטיים של טכנולוגיה, הגנת הפרטיות, השקעות הון סיכון, מטבעות קריפטוגרפיים וטכנולוגיית בלוקצ׳יין.

לפני הקמת המשרד, גיל עבד במחלקות העסקיות של משרד מיתר ליקורניק גבע לשם טל ושות׳ ומשרד פישר בכר וול אוריון ושות׳, שניים ממשרדי עורכי הדין הגדולים בישראל, שם העניק גיל ייעוץ משפטי ללקוחות שונים (הן חברות פרטיות והן חברות ציבוריות), תוך שימת דגש על הון סיכון ומימון הון פרטי, טכנולוגיה ומדעי החיים, מיזוגים ורכישות, עסקאות חוצות גבולות וליווי שוטף בקשר עם עניינים יומיומיים של חברות ולקוחות שונים. גיל שימש גם כעורך דין פנימי ב-iAngels אחת מקרנות ההון סיכון הבולטות והפעילות בישראל, ובקרן  iCapital הקרן המובילה בישראל בתחום המטבעות קריפטוגרפיים וטכנולוגיית בלוקצ׳יין. שם, הוא ייעץ והוביל עסקאות השקעה בחברות המפתחות טכנולוגיית בלוקצ׳יין ובהנפקות של מטבעות קריפטוגרפיים וצבר ניסיון רב אשר הוביל אותו להיות אחד מעורכי הדין המנוסים ביותר בעולם בתחום זה.

לפני עיסוקו כעורך דין, גיל עסק במספר תפקידים בענפי ההיי-טק והביו-מד כגון: בודק תוכנה, בודק תוכנה בכיר ומהנדס בדיקות.

גיל מקדיש כעשרים אחוז מזמנו לפעילות פרו-בונו, בין השאר הוא תומך בתוכניות האצה רבות (בעיקר בפריפריה) ומכהן כיועצה המשפטי של עמותת יזמות קרבית (ע״ר). עמותת יזמות קרבית (ע״ר) היא עמותה שמטרתה לגשר על הפער בין משוחררי שירות קרבי לבין עולם ההיי-טק. גיל כיהן בעבר כחבר הועד המנהל של העמותה ואף נמנה על מייסדיה.

גיל מרצה על מטבעות קריפטוגרפיים וטכנולוגיית בלוקצ׳יין והרצה בפורומים שונים, כולל, בין היתר, המרכז האקדמי למשפט ועסקים ולחטיבה הטכנולוגית של משטרת ישראל.

כשהוא מחוץ למשרד, גיל מבלה את זמנו עם בת זוגו ושתי כלבותיו ומשתדל להקדיש זמן לשלל תחביביו: בישול, בניית גיטרות ונגינה, סנובורד וריצה (גיל מרתוניסט חובב).

ביוגרפיה, הסמכות ורקע מקצועי

לחצ/י על נושא התמחות כדי ללמוד עוד.
הסמכות

הסמכה בינלאומית בהגנת הפרטיות (CIPP/E - Certified International Privacy Professional - Europe)

חברות בלשכת עורכי הדין ולשכות רלבנטיות

לשכת עורכי הדין, ישראל, 2015
הארגון הבינלאומי לעוסקים בהגנת הפרטיות

השכלה

תואר ראשון במשפטים LL.B, אוניברסיטת חיפה, ישראל, 2014

ניסיון קודם

עו״ד, מיתר ליקוורניק גבע לשם טל ושות׳
עו״ד, פישר בכר חן וול אוריון ושות׳
יועמ״ש, iAngels ו-iCapital
בודק תוכנה וטסט דיזיינר, Philips Healthcare

שפות

עברית, אנגלית וספרדית (בסיסית).